Elon Design - projektowanie stron www

Jak to działa?

Przelewy krajowe międzybankowe obsługiwane są przez Krajową Izbę Rozliczeniową oraz Narodowy Bank Ploski. Platformę dzięki, której złotówki wędrują od nadawcy do adresata stanowi Elektroniczny System Rozliczeń ELIXIR. Dzięki temu narzędziu fundusze w stosunkowo szybki i bezpieczny sposób docierają do wskazanego odbiorcy.

Każdego dnia roboczego w KIR S.A. odbywają się trzy sesje rozliczeniowe; poranna (w godzinach 9:30-11:00), popołudniowa (w godzinach 13:30-15:00) oraz wieczorna (w godzinach 16:00-17:30). Banki uczestniczące w platformie ELIXIR wyznaczają swoje sesje wychodzące, w których wysyłają zlecone przelewy oraz przychodzące, podczas których księgowane są otrzymane przelewy.

Od czasu, gdy system ELIXIR zastąpił działający w oparciu o dokumenty papierowe system rozliczeń międzybankowych SYBIR w wielu przypadkach możliwe stało się, aby odbiorca otrzymał wysłane pieniądze jeszcze tego samego dnia. Wystarczy w łatwy sposób sprawdzić za pomocą ifino.pl, kiedy dojdzie Twój przelew.

Tutaj szanujemy Twoją prywatność
Serwis nie gromadzi żadnych informacji o transakcjach – są one w pełni anonimowe. Wszelkie informacje na podstawie, których działa aplikacja pochodzą z ogólnodostępnych źródeł. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za jego działanie. Serwis ma charakter informacyjny.
Przekaż swoje opinie lub uwagi - kontakt. Copyright © 2010 Elon design.